Masz problem z wilgocią w pomieszczeniu?

Jest proste i skuteczne rozwiązanie:

Nawiewnik higrosterowany Aereco EMM, dwustrumieniowy – sterowany automatycznie, przeznaczony do montażu w oknach PVC, drewnianych i aluminiowych. Dostępny w czterech kolorach: biały (RAL 9003), kasztanowy (RAL 8017), dębowy (RAL 8001) oraz szary (RAL 7045).
Nawiewniki higrosterowane – sterowane automatycznie. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary
wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia, tzn. od zanieczyszczenia powietrza wynikającego z wykonywania czynności, takich jak oddychanie, pocenie się, pranie, gotowanie, suszenie itp. Nie wymagają obsługi użytkownika.

Koszt sprzedaż wraz z montażem nawiewnika okiennego w Ostrowcu Św. i okolicach - AERECO EMM 707 kol. biały 210zł i pozostałe kolory 250 zł.

Poniżej informacje ze strony producenta Aereco

Wentylacja HIGROsterowana

System wentylacji HIGROsterowanej aereco, stworzony w 1984, dostosowuje automatycznie przepływ powietrza w zależności od wilgotności względnej wewnątrz pomieszczenia, bez dodatkowego dopływu energii elektrycznej.

Zasada działania wentylacji HIGROsterowanej

Zasadą działania elementów wentylacji HIGROsterowanej, tj. nawiewników i kratek, jest zmiana stopnia otwarcia, a w efekcie intensywności przepływu, spowodowana pracą czujnika naturalnego, bez dopływu energii elektrycznej. Praca czujnika wpływa bezpośrednio na stopień otwarcia nawiewników i kratek.

Niezawodny czujnik – dokładny pomiar

Siłę napędową elementów wentylacji HIGROsterowanej stanowi naturalny czujnik zbudowany z wiązki taśm z poliamidu. Wykorzystano naturalne właściwości tego materiału do zmiany długości pod wpływem zmieniającej się wilgotności względnej powietrza. Przy wzroście taśma wydłuża się, powodując większe otwarcie przepustnic nawiewników i kratek. Wraz ze spadkiem wilgotności i skróceniem taśm czujnika, przepustnice przymykają się. Należy podkreślić, że nawiewniki skonstruowane są w taki sposób, że czujnik dokonuje pomiaru wilgotności względnej powietrza wyłącznie wewnątrz pomieszczenia.

Co ważne dzięki odpowiedniemu współczynnikowi temperatury otwarcie przepustnicy w nawiewniku odbywa się niezależnie od zmieniających się warunków zewnętrznych, nawet gdy wilgotność bezwzględna jest niewielka, co jest charakterystyczne w zimie.

Para wodna, ważny wskaźnik zanieczyszczenia pomieszczeń w mieszkaniach

Para wodna jest bez wątpienia najlepszym wskaźnikiem zanieczyszczenia pomieszczeń mieszkalnych. Pranie, gotowanie, suszenie ubrań, ale również oddychanie, wszystkie te procesy związane są z emisją pary wodnej. Budynek pozbawiony sprawnej wentylacji najłatwiej rozpoznać po występujących wkropleniach na najchłodniejszych powierzchniach, co prowadzi nie tylko do uszkodzenia konstrukcji budynku ale wpływa negatywnie na zdrowie mieszkańców*. Praca wentylacji higrosterowanej pozwala utrzymać wilgotność względną powietrza na odpowiednim poziomie.  Jednocześnie warto podkreślić, że emisji innych zanieczyszczeń w mieszkaniu np. CO2, towarzyszy zawsze emisja pary wodnej. W związku z tym uzależnienie intensywności wentylacji od tego czynnika pozwoli na utrzymanie odpowiedniej jakości powietrza.

 * Utrzymanie wilgotności względnej na poziomie od 40 do 60% zapewnia komfortowe warunki mieszkańcom. Wartości poza tym zakresem są groźne zarówno dla budynku jak i dla użytkowników pomieszczeń.

Informacje podane wyżej, wykożystane zostały ze strony producenta.