Prawidłowa obsługa okien

Właściwa obsługa:
Prosimy zwrócić uwagę, że klamka jest usytuowana w pozycji pionowej. Pozycja pośrednia klamki powoduje wadliwość funkcjonowania (z wyjątkiem okuć, które posiadają dodatkowo wbudowany mechanizm umożliwiający grawitacyjne wietrzenie pomieszczenia tzw. mikrowentylację).

Prawidłowość wietrzenia:
Jest to od dawna znany problem. Powstający w pomieszczeniu mikroklimat powoduje 'pocenie się szyb', ram okiennych i pozostałych elementów okna. Jest to skutek skraplania się pary wodnej na ochłodzonych od zewnątrz powierzchniach. Regularne wietrzenie pomieszczenia eliminuje skraplanie się pary wodnej. Pomieszczenia należy wietrzyć krótko, ale intensywnie. Wietrzenie należy oczywiście powtarzać według potrzeb. Uchylenie skrzydła okiennego na stałe jest często niewystarczające.

Konserwacja - serwis okien

Aby Państwa okna nie utraciły z czasem swych zalet, zalecamy Państwu przy montażu i pielęgnacji okien z tworzyw sztucznych przestrzeganie następujących wskazówek:

1. Powierzchnia profili okiennych z tworzyw sztucznych INOUTIC jest całkowicie niewrażliwa na działanie wapna i cementu. Należy jednak unikać odprysków wapna i zaprawy na elementach okuć i szybach, ponieważ mogą one powodować powstanie wybarwień i zarysowań tych powierzchni. Rezultatem może być także zablokowanie się okucia. Niedokładne usunięcie pozostałości zaprawy może doprowadzić do niespełnienia przez uszczelki swoich funkcji.

2. Zacinające się lub 'ciężko chodzące' okucia można szybko i łatwo przywrócić do stanu prawidłowego funkcjonowania przy pomocy kilku kropel lekkiego oleju maszynowego. Przynajmniej raz w roku należy smarować wszystkie ruchome części i miejsca ryglowane.

Informacje zawarte na stronie dzięki uprzejmości firmy Rem II 

 

3. Ponieważ profile okienne z tworzyw sztucznych INOUTIC mają gładką powierzchnię, są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Prosimy jednak nie stosować do czyszczenia ostrych proszków, ponieważ mogą one zniszczyć gładką powierzchnię. Najlepiej do czyszczenia używać lekkiego roztworu środku do mycia naczyń lub też innego, wykorzystywanego normalnie w gospodarstwie domowym środka czyszczącego na bazie mydła. Przy ich pomocy można wygodnie i szybko usunąć ogólne zanieczyszczenia spowodowane przez kurz i deszcz, które nie oszczędzają także okien z tworzyw sztucznych. Środków takich jak rozcieńczone nitro, benzyna lub podobne należy z zasady unikać!

4. Co pewien czas koniecznie jest także sprawdzenie otworów odwadniających w ościeżnicach. Tylko odpowiednia czystość tych otworów gwarantuje prawidłowy odpływ wody.

 

 Jeżeli jednak maja Państwo problemy z swoimi oknami zachęcamy do skorzystania z usług naszego serwisu który świadczy usługi takie jak:

regulacja i naprawa okien, regulacja okien plastikowych, regulacja okien PCV, regulacja okien ALU, regulacja okien drewnianych, regulacja drzwi balkonowych plastikowych, regulacja drzwi balkonowych PCV, regulacja drzwi balkonowych ALU, regulacja drzwi balkonowych drewnianych, naprawa okuć okiennych, konserwacja i smarowanie okuć okiennych, regulacja okuć okiennych, uszczelnianie drzwi balkonowych, uszczelnianie okien, usługi montażowe okien, montaż uszczelek w drzwiach balkonowych, montaż uszczelek okiennych, montaż klamek okiennych, montaż nawiewników okiennych Aereco, montaż klamek do drzwi balkonowych, wymiana elementów okien, wymiana uszczelek okiennych, wymiana szyb w oknach, wymiana okuć okiennych, wymiana uszczelek w drzwiach balkonowych, wymiana klamek do drzwi balkonowych, wymiana klamek okiennych, odblokowanie okna, odblokowanie drzwi, Urzędowski naprawa okna, Urzędowski serwis drzwi,

Naprawy okien wykonujemy na terenie miast: Ostrowiec Świętokrzyski i okolice, Starachowice i okolice, Opatów i okolice, Ożarów i okolice, ale też na terenie innych miast województwa świętokrzyskiego po ustaleniu telefonicznym tel. 790631452